Krvavý zázrak ve Španělsku a Itálii

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace29. 7. 2024, 11.21

Každý rok se 27. července ve stejnou dobu odehrají dvě zázračné události ve dvou vzorcích krve, relikviích svatého Pantaleona, uchovávaných ve dvou evropských zemích vzdálených od sebe tisíce kilometrů.

image:Image 60/source/orig/59641_sangremartirsigloiv1.jpg
Wikimedia Commons

Skleněné nádoby s krví se nacházejí ve dvou jihoevropských zemích: Španělsku a Itálii. První relikviář je od 17. století uchováván v kostele královského kláštera Vtělení Páně v Madridu. Druhá relikvie je uložena v katedrále v Ravellu západně od Salerna.

Navzdory vzdálenosti, která je dělí, přecházejí oba vzorky krve z pevného do tekutého stavu ve stejnou dobu.

Kaplan kláštera La Encarnación (vtělení) v Madridu, P. Joaquín Martín Abad, ujistil, že "existuje spolehlivý důkaz, že každý rok dochází k tomuto zázračnému jevu jevu [zkapalnění krve]".

V letech 1724 až 1730 učinilo třináct doktorů medicíny a teologie pozorování a podepsalo před soudcem, "že zmíněná relikvie je tatáž, kterou obdivovali a viděli tekutou v den slavného mučedníka, 27. července; a po jeho svátku ji také viděli ztuhlou a zhuštěnou, jako je tomu v současnosti".

"Asi dva měsíce předtím obsah každé ampulky změní barvu, z neprůhlednější na průhlednější a načervenalou; nejprve se objem zmenší, jako by se smršťoval, a pak se objem zvětší, jak postupně přechází do tekutého stavu," řekl otec Martín Abad v rozhovoru pro deník Alfa y Omega.

Kostel kláštera La Encarnación v Madridu otevírá své dveře v předvečer svátku svatého Pantaleona, aby se věřící mohli modlit a být svědky tohoto zázraku, který se každoročně opakuje již více než čtyři století.

Zdroj: Aciprensa

Maria a svatí Svědectví