Krkonošská pouť ke sv. Františkovi

Zdroj:Biskupství královéhradeckéBiskupství královéhradecké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Královéhradecká diecéze
Datum publikace16. 9. 2024, 12.29

Tradiční poutní setkání u Erlebachovy boudy povede opět královéhradecký biskup Jan Vokál. Letos to bude v neděli 6. října v 15 hodin.

image:Image 62/source/orig/61952_43010_0_image.jpg

Kaplička sv. Františka z Assisi byla vystavěna nákladem manželů Tomáškových, provozujících hotelový komplex Erlebachova a Josefova bouda, mezi červencem a zářím roku 2007. Autorkou návrhu podoby kapličky je architektka Zuzana Sceranková a projekt zpracoval Ing. Martin Havlíček. Na jejím místě stál do té doby kamenný Betlém, který byl přemístěn a nyní stojí vpravo před vstupem do kapličky. Zdivo kaple je vyskládané z místního kamene a v každé z bočních stěn jsou dvě vitrážová okna. Přední strana věžičky je prosklená, aby byl dobře vidět zvon, který nese jméno svatá Anežka Česká. Nad vchodem jsme umístili sochu sv. Františka od Mariana Grolmuse.

Není úplně jednoduché vysvětlit, proč byla kaple zasvěcena právě svatému Františku, ale určitě to nebyla náhodná volba. Důvodů by se našlo více. Jedním z nich je i to, že sv. František je patronem ekologie a kaple se nachází v národním parku. 3. října 2007 nastal dlouho očekávaný den, kdy byla kaplička za přítomnosti velkého počtu návštěvníků a přátel vysvěcena Mons. Josefem Kajnekem, za účasti papežského nuncia v České republice Mons. Diega Causera. Za těch pár let se kaplička stala středem kousku země pod Malým Šišákem. Častokrát se zde slouží mše svaté a celoročně zde probíhá řada církevních i civilních svatebních obřadů.

Život z víry

image:Image Proč je i dnes dobré mít papeže
Proč je i dnes dobré mít papeže Les Miller
image:Image Modlitba pro začátečníky i mírně pokročilé