Krev svatého Januária v den jeho svátku opět zkapalněla

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace20. 9. 2024, 11.36

Neapolský arcibiskup Domenico Battaglia otevřel 19. září v neapolské katedrále schránku s relikvií krve svatého Januária, kterou nalezl opět zkapalněnou.

image:Image 63/source/orig/62193_snimek-obrazovky-2024-09-20-v-11-34-42.png
CNA

Stovky lidí se shromáždily v neapolské katedrále Nanebevzetí Panny Marie v den liturgické připomínky sv. Januária, italsky známého jako "San Gennaro". Januárius zemřel mučednickou smrtí začátkem 4. století poté, co se odmítl vzdát křesťanské víry. V domovské Neapoli jej považují za svého patrona a ochránce. Skleněná ampulka obsahující krev světce je v neapolském dómu k vidění třikrát za rok, kdy se věřící modlí za její zkapalnění, které je známé jako zázrak svatého Januária.

Neapolský arcibiskup Domenico Battaglia  v den světcova svátku v neapolské katedrále vytáhl ampuli s krví světce a odhalil její zkapalnění za velkého nadšení věřících, kteří zde čekali od časného rána. „Každá kapka této krve k nám promlouvá o Boží lásce,“ uvedl arcibiskup Battaglia ve své homilii. „Tato krev je znamením Kristovy krve, jeho umučení.“ Ve své homilii neapolský arcibiskup dále varoval před tím, aby se uctívání světce nezužovalo na pouhou pověru. „Nemusíme se trápit, pokud krev této relikvie nezkapalní, ale měli bychom mít obavy, že to bude krev utlačovaných, marginalizovaných a chudých, která poteče našimi ulicemi."

Mše svatá byla vyvrcholením dvoudenních oslav svátku patrona jihoitalského města. „Svatý Januárius dnes každému z nás připomíná, že Ježíšovo evangelium nám ukazuje směr, který potřebujeme k životu, k naplněnému životu, k čelení výzvám, které přináší každá doba,“ uzavřel Battaglia.

Zdroj: CNA

Život z víry Maria a svatí

image:Image Povídání o svaté Anežce České
Povídání o svaté Anežce České Lenka Rožnovská
image:Image Svatí Cyril a Metoděj mezi námi
Svatí Cyril a Metoděj mezi námi Pavel Ambros, Tomáš Špidlík
image:Image Mystické město Boží II.
Mystické město Boží II. Marie od Ježíše z Agredy
image:Image Maria v Bibli