Křesťanské komunity se během útoků na Svatou zemi sblížily

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace20. 9. 2024, 11.53

Přestože mezináboženský dialog mezi židy, muslimy a křesťany ve Svaté zemi utrpěl v důsledku zintenzivnění ozbrojeného konfliktu, tamní situace naopak vedla k upevnění vazeb mezi křesťany různých denominací působících ve Svaté zemi, což potvrzuje i benediktinský opat v Jeruzalémě.

image:Image 63/source/orig/62196_img-2431.jpg
CNA, screenshot

„Naši nepřátelé mají více ekumenického smýšlení než my, protože nás nerozdělují podle vyznání, ale nemají nás rádi jen proto, že jsme křesťané,“ říká P. Nikodem Schnabel, opat jeruzalémského opatství Dormition. P. Schnabel je německý občan, kterému bylo doporučeno jeho vládou, aby opustil Izrael, se nejen rozhodl zůstat, ale také začal organizovat pravidelné nedělní obědy pro členy různých křesťanských církví a komunit v Jeruzalémě.

Na těchto setkáních se různorodá jeruzalémská křesťanská komunita může podělit o své problémy a vzájemně se povzbuzovat. Podle Schnabelových slov je pronásledování, kterým křesťané čelí, „výzvou k tomu, abychom si řekli: ‚Dobře, když jsme napadáni kvůli našemu společnému křtu, možná bychom měli také tento společný křest, toto společné povolání křesťanů, žít autentičtěji‘“.

Podle údajů izraelského Ústředního statistického úřadu z prosince 2023 žilo v Izraeli 187 900 křesťanů. Od té doby se jejich počet pravděpodobně ještě snížil.

Zdroj: CNA

Pronásledování křesťanů Konflikt ve Svaté zemi Ekumenismus

image:Image Tak o co jde?
Tak o co jde? Ivan Hamšík, Cyril Höschl
image:Image Průvodce klimatickou úzkostí
Průvodce klimatickou úzkostí Sarah Jaquette Ray
image:Image Když vaše dítě trpí