Křesťan zastřelený při pokusu o atentát na Trumpa byl "ten nejlepší z nás"

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace15. 7. 2024, 10.16

Padesátiletý manžel a otec, který byl v sobotu 13. července smrtelně postřelen na předvolebním meetingu bývalého prezidenta Donalda Trumpa u Pittsburghu, byl podle rodiny a guvernéra státu oddaný křesťan a "ten nejlepší z nás".

image:Image 60/source/orig/59244_vlajka-usa.jpeg
Wikimedia

"Corey Comperatore chodil každou neděli do kostela, měl rád svou komunitu, ale především miloval svou rodinu," uvedl na nedělní tiskové konferenci pensylvánský guvernér Josh Shapiro.

V rozhovoru s novináři demokratický guvernér sdělil, že mluvil s Comperatorovou manželkou a dvěma dcerami, které uvedly, že Corey pracoval jako hasič a byl to skvělý otec.

"Zeptal jsem se Coreyho manželky, jestli bych se mohl podělit o to, že jsme spolu mluvili. A ona souhlasila," řekl Shapiro v neděli. "Také mě požádala, abych s vámi sdílel to, že Corey zemřel jako hrdina. Že se v sobotu večer na shromáždění vrhl na svou rodinu, aby ji ochránil. Corey byl ten nejlepší z nás. Nechť je jeho památka požehnáním."

"Comperatore byl nadšeným příznivcem bývalého prezidenta a byl velmi rád, že mu mohl být nablízku," dodal guvernér. Po tragédii budou ve státě vlát vlajky na půl žerdi.

Corey Comperatore byl velitelem dobrovolného hasičského sboru v Buffalo Township. Toto městečko leží asi 30 minut jízdy severovýchodně od Pittsburghu. Na svých profilech na sociálních sítích LinkedIn a Facebook Comperatore uvedl, že pracoval jako projektový a nástrojový inženýr ve výrobní společnosti JSP.

V sobotním příspěvku jeho manželky Helen na Facebooku – zveřejněném před střelbou – se zmiňuje, že rodina původně na tribuně za bývalým prezidentem neseděla. Napsala, že byli  přesunuti na tribunu za Trumpem až poté, co je oslovil pracovník volební kampaně a zeptal se, zda chtějí sedět za Trumpem.

Dawn Comperatore Schaferová, která se představila jako Coreyho sestra, v neděli na Facebooku uvedla, že hasič "byl hrdina, který chránil svou rodinu. Jeho žena a dívky právě prožily něco nemyslitelného a nepředstavitelného. Můj bratr právě oslavil padesátku a měl před sebou ještě tolik života, který měl prožít. Nenávist k jednomu člověku připravila o život toho, kterého jsme měli nejraději. Nenávist nezná mezí a láska nemá hranic. Modlete se za mou švagrovou, neteře, mou matku, sestru, mě a jeho neteře a synovce, protože nám to připadá jako strašná noční můra, ale víme, že je to naše bolestná realita."

V neděli koloval po internetu příspěvek Comperatorovy dcery Allyson, která v něm událost označila za "noční můru v reálném životě". "To, co měl být vzrušující den, na který jsme se všichni těšili, hlavně můj táta, se změnilo v ten nejtraumatičtější zážitek, jaký si kdo dokáže představit," napsala.

Allyson svého otce označila za "nejlepšího tátu, jakého si kdy mohla přát" a dodala, že byl mužem Božím, vroucně miloval Ježíše a také se staral o hasičský sbor a jeho členy jako o rodinu.

"Média vám neřeknou, že zemřel skutečný superhrdina. Neřeknou vám, jak pohotově nás s mámou shodil na zem. Neřeknou vám, že chránil mé tělo před kulkou, která na nás letěla. Miloval svou rodinu. Opravdu nás miloval natolik, že za nás zaplatil životem. A já nechci nic víc než se vyplakat a říct mu, že mu děkuju. Nechci nic víc, než se probudit a aby to pro mě a mou rodinu nebyla realita," uvedla dcera Allyson.

Na sbírce GoFundMe se do nedělního večera podařilo pro rodinu Comperatoreových vybrat téměř 500 000 dolarů.

Zdroj: CNA

Církev a společnost