Kněz zachránil Nejsvětější svátost před požárem v kostele Neposkvrněného početí ve Francii

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace4. 9. 2024, 9.56

P. Sébastien Roussel, farář kostela Neposkvrněného početí v Saint-Omer ve Francii, oznámil, že se mu podařilo zachránit Nejsvětější svátost před požárem, který kostel zachvátil v ranních hodinách z 1. na 2. září.

image:Image 62/source/orig/61330_gwcwkdsw8aaitg9.jpg
X účet @InfosFrancaises

„Hlavní umělecká díla se nám podařilo zachránit. Nejdůležitější však je, že Nejsvětější svátost nebyla dotčena a my jsme ji získali zpět. Pána jsme mohli vrátit do jiného kostela,“ řekl kněz francouzskému médiu BFMTV.

Podle francouzského média La Voix du Nord kněz v reakci na zprávy, že vstoupil do hořícího kostela, aby zachránil Nejsvětější svátost, také zdůraznil, že není „superhrdina“. Ve skutečnosti podle svých slov vstoupil do kostela, když už byl požár částečně pod kontrolou, a měl na sobě helmu a speciální ochranný oděv. „Řekl jsem jim, která díla je třeba přednostně chránit, nic víc. Prostě jsem jen plnil svou povinnost.“

P. Roussel poznamenal, že od hněvu a nepochopení je nyní třeba přejít „ve víře ke křesťanskému odpuštění“ a „pochopit člověka, který tento čin spáchal“. „Je třeba jít dál. Život jde dál."

Kněz ujistil, že doufá, že rekonstrukce kostela Neposkvrněného početí brzy začne, „trochu jako v případě Notre Dame“, ikonické baziliky, která byla v roce 2019 těžce postižena požárem.

Podle francouzských médií úřady zatkly 39letého muže podezřelého ze založení požáru.

Jacqueline, místní farnice, vyjádřila pro televizi BFMTV svůj smutek a svěřila se, že tento konkrétní kostel pro ni hodně znamená. „Byla jsem tam pokřtěna, biřmována, přistoupila k prvnímu svatému přijímání a vdala se."

Zatímco místní úřady pokračují ve vyšetřování, arraský biskup Olivier Leborgne vyjádřil v modlitbě blízkost místní komunitě a uvedl, že kostel navštíví tuto středu 4. září, aby se pomodlil s věřícími a sloužil mši v atriu kostela Neposkvrněného početí.

Zdroj: Aciprensa, španělská sekce

Život z víry

image:Image Zpovědník a případy sexuálního zneužívání
Zpovědník a případy sexuálního zneužívání Tomasz Liszewski, Krzysztof Matuszewski