Kardinálové Grech a Koch: Modleme se za jednotu, modleme se za synodu

Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace18. 1. 2022, 15.44

V rámci Týdne modliteb za jednotu křesťanů, který začíná v úterý 18. ledna, vyzývají kardinálové Mario Grech a Kurt Koch všechny křesťany, aby se modlili za jednotu a pokračovali ve společné cestě.

image:Image 7/source/orig/6966_3275_0_844.jpeg

Ve společném dopise zaslaném všem biskupům, kteří se angažují v ekumenismu, vyzývají kard. Mario Grech, generální sekretář biskupské synody, a kard. Kurt Koch, předseda Papežské rady pro jednotu křesťanů, k uplatnění ekumenického rozměru v synodálním procesu: „Jak synodalita, tak ekumenismus jsou procesy vedoucí ke společné cestě. Jedním z darů, které katolíci mohou získat od ostatních křesťanů, je jejich zkušenost se synodalitou a její chápání“, píší kuriální kardinálové a pokračují:

„Týden modliteb za jednotu křesťanů nabízí příznivou příležitost, aby se katolíci spolu se všemi křesťany modlili za synodu, která by podpořila jednotu. Stejně jako Mudrci kráčejí křesťané společně vedeni týmž nebeským světlem a setkávají se se stejnou temnotou světa. Také oni jsou povoláni ke společnému uctívání Ježíše a k tomu, aby před ním rozprostřeli své dary. Jsme si vědomi, že potřebujeme doprovod a že naši bratři a sestry v Kristu mají množství darů, a proto je zveme, aby s námi během těchto dvou let kráčeli. Upřímně doufáme, že zpřístupněním svých pokladů budeme schopni sdílet dary, které Duch svatý udělil různým křesťanským společenstvím. List uzavírá modlitba inspirovaná tématem jednoty: „Nebeský Otče, jako Tři králové putovali do Betléma vedeni hvězdou, tak svým nebeským světlem veď katolickou církev“.

(jag)

Ekumenismus

image:Image Stála jsem u brány nebe a pekla
Stála jsem u brány nebe a pekla Gloria Polo