Kardinál Krajewski: Modlitbou můžeme zastavit válku

Autor: Johana Bronková Zdroj:Vatican NewsVatican News
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace12. 3. 2022, 9.15

Ve čtvrtek v poledne se ve lvovském římskokatolické katedrále konala ekumenická modlitba za mír. Předsedal jí papežský delegát na Ukrajině, kardinál Konrad Krajewski, za účasti zástupců nejvýznamnějších církví a náboženských společenství v této zemi.

image:Image 10/source/orig/9200_5621_0_844.jpeg

Ekumenické modlitby ve Lvově se zúčastnili oba katoličtí arcibiskupové, lvovský metropolita arcibiskup  Mieczyslaw Mokrzycki a hlava ukrajinské řeckokatolické církve Svjatoslav Ševčuk. Přítomni byli také pravoslavní biskupové, včetně těch, kteří uznávají svrchovanost moskevského patriarchátu.

"Církev se sjednotila, na Ukrajině už nejsou rozdělení, alespoň nyní a doufejme, že ani v budoucnu, protože rozdělená církev je pohoršením. Dnes jsme byli všichni jednotní, každý se modlil, jak jen mohl, a prosil Boha o mír. Podle evangelia - proste a bude vám dáno, tlučte a bude vám otevřeno. Dnes jsme udělali všechno, co bylo v našich silách. Dnes jsme byli všichni pohromadě, naše modlitba stoupala jako dým kadidla. V tom je naše síla. Myslím, že tuto moc a sílu předáváme i ukrajinskému lidu. Vírou můžeme hory přenášet, věřím tomu. Natož zastavit hloupou válku."

Odpoledne navštívil papežský delegát ukrajinsko-polský hraniční přechod Rawa Ruska-Hrebenne, kde se seznámil s momentální situací a setkal se s dobrovolníky, kteří poskytují pomoc uprchlíkům čekajícím na překročení hranice.

Válka na Ukrajině

image:Image Podivuhodný svět keltského křesťanství