Laura Dunhamová, italská fotografka žijící posledních osmnáct let v Bahrajnu, říká, že nadcházející papežova návštěva je pro katolickou komunitu žijící v zemi emotivním momentem a ukazuje, jak mohou různá náboženství pokojně koexistovat jako bratři a sestry.
Paní Laura Dunhamová, italská fotografka, která žije v Bahrajnu již osmnáct let, se v rozhovoru s Devinem Watkinsem z Vatican News podělila o své myšlenky ohledně významu papežovy návštěvy v zemi.
Přestože je paní Dunhamová cizinka, říká, že Bahrajn považuje za "svůj domov", a říká, že se v zemi cítí velmi přijatá: "Moje láska k Bahrajnu se projevuje v každém okamžiku," řekla.
Vzhledem k tomu, že se jedná o první návštěvu papeže Františka v zemi, paní Dunhamová uvedla, že návštěva je pro ni a její komunitu velmi "emotivní".
Návštěva ukazuje, jak je země otevřená všem náboženstvím, pokračovala paní Dunhamová, což podtrhl králův dar pozemku na stavbu velkého katolického kostela.
Poznamenala, že onen kostel a nedaleká mešita jsou si také fyzicky velmi blízké: "Když jdete navštívit kostel, vidíte mešitu," poznamenala, což dává pocítit, že "všichni jsme bratři".
Papež František je v Bahrajnu od 3. do 6. listopadu: jedná se o jeho 39. zahraniční apoštolskou cestu a 58. zemi, kterou jako papež navštívil.
Tématem návštěvy bude "setkání" a "povzbuzení" pro katolíky v regionu.
Papež František se rovněž zúčastní závěrečného ceremoniálu historicky prvního "Bahrajnského fóra pro dialog". Na tomto setkání se sejde přibližně 200 představitelů různých náboženství, aby podpořili bratrství.