Generální představený jezuitů P. Arturo Sosa SJ navštíví českou provincii

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace20. 10. 2023, 10.05

Na návštěvu české jezuitské provincie přijede generální představený P. Arturo Sosa SJ. Do naší země zavítá ve dnech 11.–16. listopadu 2023. Postupně navštíví jezuitské komunity a díla v Olomouci, na Hostýně, na Velehradě, v Brně, Děčíně a v Praze.

image:Image 44/source/orig/43653_usa-sosa-headshot-bio1.jpg
Foto: Jesuits.org

Během jeho pobytu zvou jezuité veřejnost na dvě bohoslužby, které bude otec generál sloužit v Brně a v Praze. Nejprve v pondělí 13. listopadu od 19 hodin bude sloužit mši pro vysokoškolské studenty v brněnském jezuitském kostele Panny Marie, a dále ve středu 15. listopadu od 19 hodin studentskou mši v pražském kostele sv. Ignáce. Obě bohoslužby budou v anglickém jazyce. Po bohoslužbách bude příležitost k neformální besedě s otcem generálem v rámci programu VKH Brno a VKH Praha.

Řeholní život

image:Image Vést jako pastýř
Vést jako pastýř Kevin Leman, William Pentak
image:Image Pastorální teologie včera, dnes a zítra
Pastorální teologie včera, dnes a zítra Aleš Opatrný
image:Image Živá řeka evangelia 3.
Živá řeka evangelia 3. Pavel Ambros
image:Image Znamení a symboly katolické víry
Znamení a symboly katolické víry Les Miller