Deset let od blahořečení 14 pražských mučedníků oslavili v pondělí večer františkáni v centru Prahy. Mši svatou slavil generální ministr řádu P. Massimo Fusarelli OFM.
Po mši v kostele Panny Marie Sněžné následoval program, který se uskutečnil až po uzávěrce tohoto vydání: pobožnost u schrány s ostatky mučedníků, která byla při této příležitosti poprvé od blahořečení přenesena do hlavní lodi kostela. Poté následovalo krátké divadelní představení o 14 mučednících a setkání v refektáři přilehlého kláštera, kde bylo možné zakoupit památeční knihu o tvorbě relikviáře pražských mučedníků a také zhlédnout výstavu kreseb br. P. Benedikta Holoty OFM, nejstaršího člena františkánské komunity v Praze.
Pražští mučedníci jsou bratři františkáni, kteří přišli roku 1604 do trosek kláštera u Panny Sněžné v Praze. Pocházeli z Česka i různých evropských národů. Během vpádu pasovských vojsk do Čech roku 1611 byli na masopustní úterý 15. února povražděni rozzuřeným davem.
„Naši bratři mučedníci, osvobození od strachu a uschopnění k lásce, zemřeli v pokoji a prosili o odpuštění pro ty, kdo je zabili se slepou a nesmyslnou zuřivostí, jakou násilí vždycky je. To vidíme i dnes,“ řekl v kázání ministr řádu P. Massimo Fusarelli. Pak vybídl přítomné, aby se jako křesťané stávali stále více společenstvím spojeným Kristovou láskou a schopným s otevřeností a pohostinností přijímat mnohé, a tak svědčit o pokorné síle evangelia.