Motto moderních olympijských her "Rychleji, výše, silněji" vymyslel francouzský dominikánský mnich Louis Henri Didon, který se pět let před aténskými hrami v roce 1896 spřátelil se zakladatelem moderních olympijských her baronem Pierrem de Coubertinem.
Motto, původně formulované v latině jako Citius, Altius, Fortius, se používalo před vznikem moderního olympijského hnutí ve Škole sv. Alberta Velikého v Paříži, ve které byl dominikánský mnich ředitelem.
Luis Henri Didon se narodil v roce 1840, v devíti letech vstoupil do semináře Rondeau Minor ve francouzském Grenoblu a již od mládí vynikal svými sportovními schopnostmi. Po návštěvě kartuziánského kláštera v Grenoblu se rozhodl pro řeholní povolání a v 16 letech přijal hábit řádu kazatelů (dominikánů). O šest let později, po období formace v Římě, byl ve svých 22 letech vysvěcen na kněze.
P. Didon se brzy proslavil jako kazatel. Během krátké prusko-francouzské války, která vypukla v červenci 1870, působil jako vojenský kaplan a nějakou dobu byl i vězněn. Když onemocněl, skončil jako uprchlík v Ženevě, ze které byl poslán do Marseille, kde pokračoval ve své někdy kontroverzní kazatelské činnosti, což vedlo k tomu, že byl v roce 1880 poslán na Korsiku.
O deset let později byl jmenován ředitelem Školy sv. Alberta Velikého v Paříži, kde zavedl sport jako součást školního vzdělávacího programu a propagoval sportovní soutěže. Toto rozhodnutí učinil proto, že věřil v hodnotu sportu ale také díky svému přátelství s Pierrem de Coubertinem.
Při prvním závodě, který uspořádali, se Didon rozhodl vyšít na školní vlajku právě ono slavné heslo, které se v roce 1894 stalo olympijským mottem, a to během prvního olympijského kongresu, který se konal v Paříži v roce 1894.
O dva roky později byly v Aténách uspořádány první olympijské hry, které se od té doby konají každé čtyři roky a byly přerušené pouze třikrát kvůli 1. a 2. světové válce (1916, 1940 a 1944) a odložené z roku 2020 na rok 2021 kvůli pandemii COVID-19.
Zdroj: Catholic News Agency