Bohoslužby v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha budou opět o něco slavnostnější. V sakristii se totiž mezi liturgickými knihami nově vyjímá evangeliář v překrásné vazbě z tepaného kovu. Na deskách z tmavočerveného sametu je uprostřed vyobrazen motiv Kristova umučení (na přední straně) a vzkříšení (na zadní straně), v rozích pak hlavy čtyř evangelistů a to vše je zasazeno do spletité sítě zlatých a stříbrných ornamentů. Kniha je opatřena stužkovou záložkou a lze ji uzavřít dvěma kovovými sponami.
Tato nádherná vazba vznikla v athénské umělecké dílně Iconotechniki, která je v současnosti největším producentem ikon v Řecku. Za použití tradičních uměleckých technik zde vznikají ikony a přebaly pro liturgické knihy ze sametu, zlata, stříbra, polodrahokamů a dalších přírodních materiálů. Dodržují se zde historické výrobní postupy podle byzantské tradice, které jsou obohacené o nejnovější moderní poznatky.
Ve východních církvích jsou takto zdobené liturgické knihy zcela běžné, na „Západě“ bohužel vidíme častěji Boží slovo v mnohem prostších červených deskách z umělé hmoty, v lepším případě z umělé kůže. Dómský farář Mons. Milan Hanuš, který jako biritualista velmi dobře zná svět byzantské liturgie, se zasadil o to, aby slova svatého Evangelia dostala i důstojný vnější obal.