Ekumenické bohoslužby Aliančního týdne modliteb na téma „Šabat – žít v Božím rytmu“

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Domácí,Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace11. 1. 2022, 13.29

Již více než 100 let rezonuje v křesťanských církvích touha po jednotě. Věřící různých denominací spojuje přes mnohé rozdíly v nauce společná víra v Boha, Písmo a modlitba. První ekumenická iniciativa se datuje do roku 1846 v Anglii, kde vzniká Evangelická aliance. Alianční týden modliteb zve k modlitbě křesťany evangelických a evangelikálních církví vždy v druhém celém lednovém týdnu. Letošním sjednocujícím tématem ekumenických bohoslužeb a setkání je „Šabat“.

image:Image 7/source/orig/6759_2978_0_aliancnitydenmodliteb2022.jpg

Letos je pro křesťany sjednocené v Aliančním týdnu modliteb připraveno téma s názvem „Šabat – žít podle Božího rytmu“. Nemá jít o protest proti práci o nedělích, ale o příležitost znovuobjevit svobodu uprostřed světa neúprosných požadavků a tlaku. Můžeme také říct, že jde o příležitost znovuobjevit neděli, jejíž význam a slavení pandemie narušila.

Křesťanské církve se ve dnech od 9. do 16. ledna scházejí při bohoslužbách, kde rozjímají různé aspekty Šabatu. „Každý den v 18.00 se koná hodinová bohoslužba v jedné denominaci. Zástupce místního společenství zahájí modlitbu, čte se úryvek z Písma, poté pronesou krátké zamyšlení zástupci jednotlivých denominací a následuje společná modlitba prokládaná zpěvem. Za římskokatolickou církev pořádáme bohoslužbu v úterý 11.1 v 18.00 v kostele Don Bosco,“ uvedl P. Pavel Moravec z farnosti Ostrava-Plesná.

ALIANČNÍ TÝDEN MODLITEB 2022

1. DEN – ŠABAT A IDENTITA

2. DEN – ŠABAT A BOŽÍ ZAOPATŘENÍ

3. DEN – ŠABAT A ODPOČINEK

4. DEN – ŠABAT A SOUCIT

5. DEN – ŠABAT A PAMĚŤ

6. DEN – ŠABAT A RADOST

7. DEN – ŠABAT A ŠTĚDROST

8. DEN – ŠABAT A NADĚJE

Téma letošního Aliančního týdne modliteb „Šabat – žít v Božím rytmu“ je k dispozici zde.

Přehled míst, kde se křesťané různých denominací až do neděle 16. ledna 2022 scházejí najdete zde.