Dovolená pod Trúbou – nová nabídka štramberské farnosti

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace29. 7. 2024, 9.23

Farníci ze Štramberku dali novou tvář interiérům uvolněných bytů na místní faře. Vznikly tak dva apartmány – rodinný a turistický. Oba můžete využít pro dovolenou přímo v centru historického Štramberku. Výtěžek z pronájmů podpoří rekonstrukci dalších částí fary.

image:Image 60/source/orig/59587_40813_0_stramberk.jpg
Foto: Dominik David

„Apartmány jsou umístěny přímo na náměstí u schodů na Štramberskou Trúbu. Je z nich tedy krásný výhled na ni i na další dominanty města jako je kostel sv. Jana Nepomuckého nebo náměstí. Ložnice jsou orientované směrem do tiché zahrady,“ uvedl farník Dominik David.

Rekonstrukce se ujali sami farníci. Kromě výmalby a koupě nového nábytku se museli vypořádat také s položením nové podlahové krytiny.

O finance se postarala farní sbírka na opravu nemovitostí. Farníci doufají, že pronájmem apartmánů získají další peníze na opravu a údržbu celé fary. Jedná se totiž o rozsáhlou a starou budovu, kterou v současnosti obývá pouze místní farář, ukrajinští uprchlíci a využívají ji také skauti.

„Na možnosti využití fary máme i architektonickou studii. Těšíme se tak na farní sál, společenskou místnost a možnost ubytování v podkroví. Zvláště místa pro setkávání spolků nám chybí a musíme využívat prostory ve městě. Věříme, že se to časem podaří změnit a budeme moct pracovat s naší farou,“ dodal Dominik David.

Ubytování v apartmánech Pod starou věží tak představuje spojení příjemného s užitečným – dovolená v komfortním prostředí s bohatou nabídkou výletů, které nabízí Štramberk a jeho okolí, která podpoří místní farnosti.

V rodinném apartmánu může přespat najednou až osm osob. Nabízí plně vybavenou kuchyň, koupelnu, obývací pokoj a možnost uskladnit kola či jiné sportovní vybavení. I přes moderní vybavení si zachoval svůj historický ráz. Turistický apartmán je vybaven skromněji. Ubytuje až šest osob, které mohou využít kuchyňku a koupelnu. Detailnější informace a možnost rezervace naleznete na webu: https://www.apartmany-stramberk.cz/.

Život z víry

image:Image Znova říká Pán: Přicházím ve slávě
Znova říká Pán: Přicházím ve slávě Michal Altrichter
image:Image Jak se žije v semináři