Dopis biskupa Martina k mimořádné sbírce na pomoc po povodních

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace22. 9. 2024, 13.44

V neděli 29. září se v celé České republice uskuteční v kostelích sbírka na pomoc oblastem, které zaplavily povodně. Sbírka se uskuteční i v naší diecézi, jejíž významnou část povodeň přímo postihla. Biskup Martin k tomu posílá věřícím krátký dopis.

image:Image 63/source/orig/62203_43326_0_po_povodni.jpg

Biskup Martin David v uplynulém týdnu navštívil zaplavené oblasti. V České Vsi se setkal mj. s humanitárními pracovníky Charity Vyškov. Foto: Ondřej Elbel

Sestry a bratři,

naši zemi v uplynulých dnech postihly ničivé povodně, které zasáhly velkou část území naší ostravsko-opavské diecéze. Spolu s ostatním biskupy jsme se rozhodli vyhlásit mimořádnou kostelní sbírku, která proběhne příští neděli 29. září. Celý výtěžek sbírky bude prostřednictvím Charity ČR rozdělen na humanitární pomoc lidem v oblastech zasažených povodněmi.

Víme, že mnohým z vás povodeň bolestně vstoupila do života. Nakolik se vy sami můžete do sbírky zapojit, je na vašem zvážení a rozhodnutí. Vás všechny, které povodeň postihla, neseme stále v modlitbě a máme naději, že se k vám už nyní začíná dostávat potřebná pomoc. Děkujeme všem, kteří ji různou formou poskytují.

Děkujeme také všem, kteří s velkým nasazením bojovali s vodou o záchranu lidských životů a minimalizaci škod. Přestože záběry povodní časem zmizí z obrazovek, následky zůstávají a náprava škod potrvá velmi dlouho. Proto buďme ve své solidaritě vytrvalí a mysleme na ty, kteří to nejvíce potřebují.

Všem dárcům děkujeme

Váš biskup Martin
a všichni čeští a moravští biskupové

Charita