Den matek 2024: Citáty svatých o kráse mateřství

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace12. 5. 2024, 13.12

Na Den matek, který letos připadá na neděli 12.května, věřící pamatují na matky v našem životě a také na Marii, Matku Boží. Na oslavu všeho, co matky dělají, přinášíme citáty svatých a papežů o kráse a významu mateřství.

image:Image 57/source/orig/56020_kchkpatekranoprestavka-8-of-9-1.jpg
Foto: Marketa Zelenkova, Člověk a Víra

Svatá Terezie z Lisieux

„Nejkrásnějším mistrovským dílem Božího srdce je srdce matky.

Svatá Terezie Benedikta (Edith Stein)

„Být matkou znamená pečovat o pravou lidskost, chránit ji a přivádět ji k rozvoji.“

Papež František

„Matky jsou vždy, i v těch nejhorších chvílích, svědky něhy, obětavosti a morální síly. (...) Nejdražší matky, děkuji vám za to, čím jste ve své rodině, a za to, co dáváte církvi a světu.“

Svatý Jan Pavel II.

„Děkuji vám, ženy, které jste matkami! Uchránily jste v sobě lidské bytosti v jedinečné zkušenosti radosti a porodních bolestí. Díky této zkušenosti se stáváte úsměvem Boha na novorozené dítě, tím, kdo vede první kroky vašeho dítěte, kdo mu pomáhá růst a kdo je kotvou, když se dítě vydává na cestu životem.“

Svatá Terezie z Kalkaty

„Zvláštní síla lásky, která náleží ženě, je nejzřetelněji vidět, když se stane matkou. Mateřství je Božím darem pro každou ženu. Jak vděčné musíme být Bohu za tento úžasný dar, který přináší tolik radosti celému světu, ženám i mužům!“

Zdroj: Catholic News Agency

Život z víry

image:Image Mše svatá
Mše svatá Jean-Marie Lustiger