Delegáti synody zahájili práce na třetím modulu dokumentu Instrumentum Laboris

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace15. 10. 2024, 14.50

Začala další fáze Synody o synodalitě, věnovaná třetí a závěrečné části pracovního dokumentu Instrumentum laboris s názvem „Místa“. Témata diskuzí představil 15. října účastníkům hlavní relátor synody, kardinál Jean-Claude Hollerich.

image:Image 64/source/orig/63273_cq5dam-thumbnail-cropped-1500-844-88.jpeg
Vatican Media

Kardinál Hollerich při vysvětlování dalšího tematického bloku synody zdůraznil, že diskuse o "místech" má upozornit na skutečnost, že církev nelze pochopit bez zakořenění v daném území a v příslušné kultuře. Účastníci synody se proto musí zamyslet nad tím, jak dnešní lidé tuto zakořeněnost prožívají. Ta se neomezuje pouze na místo, ale zahrnuje také oblast vztahů a digitální sféru.

Hlavní relátor synody dále uvedl, že v rámci dnes zahájeného tematického bloku proběhne také diskuse o vztazích mezi místními církvemi, včetně východních katolických církví. Závěrečný, třetí,  bod modulu se věnuje také "službě jednoty římského biskupa".

„Svatý otec nás sem pozval, aby si vyslechl také naše rady, jak zefektivnit jeho službu a službu římské kurie v dnešní době. Má právo vědět, co si skutečně myslíme. Musíme vycházet ze života a potřeb Božího lidu v místech, odkud pocházíme," uvedl mimo jiné kardinál Hollerich, “

Zdroj: Vatican News, anglická sekce, redakčně upraveno

Synoda 2021–2024