Australská církev zahájila Rok mládeže

Datum publikace7. 12. 2017, 12.00

Festival, který potrvá až do 9. prosince, zahájil Rok mládeže v Austrálii. Ten se uzavře v listopadu 2018 a je symbolickým připomenutím desetiletého výročí Světových dnů mládeže v Sydney. Rok mládeže organizuje Australská biskupská konference a jeho cílem je doprovázet mladé lidi, kteří hledají své místo ve světě.

Foto: Mazur/catholicnews.org.uk/CC BY-NC-SA 2.0

Ředitel sekce pro mládež Australské biskupské konference Malcolm Hart uvedl, že příští rok to bude deset let, kdy Sydney hostilo Světové dny mládeže. Dále řekl, že „jsme chtěli zdůraznit úlohu mladých lidí v církvi... celý rok je o připomínce tohoto velkého výročí, ale také o budoucnosti toho, jak budou mladí lidé pokračovat ve svém duchovním poslání“.

V říjnu příštího roku zamíří biskupové z celého světa do Říma, aby se zúčastnili synody o mladých lidech. Již dříve mladí dostali možnost účastnit se průzkumu, který jim dal příležitost komunikovat, vyjádřit a definovat, kdo jsou a co chtějí o sobě říci.

Podle Malcolma Harta byla zpětná vazba velmi pozitivní a napomohla lokálnímu průzkumu, který se uskutečnil v Austrálii. „Mladí lidé nám poskytli nějaké opravdu skvělé informace o tom, jakým výzvám musí čelit,“ řekl Malcolm Hart.

Dále uvedl, že Rok mládeže není jen pro mladé lidi, ale pro celou církev. „Chceme, aby celá církev obrátila svou pozornost k mládeži. Mladí lidé musí cítit, že jim církev naslouchá a rozumí. Kromě toho musí cítit, že se církev o ně stará a zajišťuje jim bezpečné místo ve světě,“ uzavřel.

(Zdroj: Vatican Radio)

Autor článku: Tomáš Tetiva