Činnosti Charity ČR během povodní 2024

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Pražská arcidiecéze
Datum publikace17. 10. 2024, 12.39

V září 2024 byly stoletou vodou a následnými záplavami zasaženy téměř všechny kraje ČR. K nejhůř zasaženým oblastem patří Moravskoslezský a Olomoucký kraj. Charita Česká republika okamžitě zmobilizovala všechny své kapacity a hned od počátku povodní poskytla lidem základní humanitární pomoc. A ve své práci neustále pokračuje.

image:Image 64/source/orig/63373_007786.jpg

Díky pečlivému monitoringu situace, spolupráci diecézních i místních Charit a celonárodnímu řízení prací v čele s národním koordinátorem pro mimořádné události byla poskytnutá pomoc rychlá a efektivní. Týkala se především distribuce humanitární materiální pomoci, aktivizace a zapojení stovek dobrovolníků, nasazení tisíců kusů techniky, asistence při evakuaci a zajištění ubytovacích kapacit, pomoci při zahájení vyklízecích, čistících a vysoušecích prací, distribuce úklidových prostředků z charitních humanitárních skladů, poradenské a materiální pomoci.

V rámci firemního partnerství a fundraisingové aktivity získala Charita ČR materiální dary od mnoha společností, na desítkách místech po celé ČR byly ve spolupráci s místními Charitami vyhlašovány materiální sbírky a proběhlo rovněž několik lokálních benefičních aktivit (koncerty či jiná představení).

Česká biskupská konference vyhlásila na 29. září kostelní sbírku, její přesný výtěžek určený pro Charitu ČR ještě není k dispozici, ale dá se již nyní odhadnout, že bude okolo 30 miliónů korun. Souhrnný stav sbírkového konta Charity ČR činí prozatím 100 miliónů Kč, jedná se o druhý nejvyšší výtěžek v rámci neziskových organizací.

Konkrétní rozpis a formy pomoci v jednotlivých diecézích a postižených oblastech naleznete níže v příloze ke stažení.

Charita

image:Image Virus, ze kterého šílíme
Virus, ze kterého šílíme Bernard Henry Lévy
image:Image Populismus pro začátečníky
Populismus pro začátečníky Nina Horaczek, Walter Ötsch
image:Image Krása na prodej?
Krása na prodej? Jan Polák
image:Image Mazal tov !