Charita ČR vyhlásila sbírku pro oběti povodní

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace14. 9. 2024, 17.09

Obce a města na území České republiky čelí velké vodě. Charita Česká republika již vyhlásila sbírku na pomoc zasaženým oblastem. Biskupové ujišťují všechny na zasažených územích o svých modlitbách a zvou farnosti k modlitbě za ty, kteří se s důsledky povodně potýkají a ke vzájemné pomoci.

image:Image 62/source/orig/61800_007710.png
Canva.com

Meteorologické předpovědi se naplnily a na mnoha místech v naší zemi se řeky vylily z koryt a způsobily rozsáhlé povodně. Některé oblasti jsou velkou vodou zcela odříznuty od světa, a přestože již deště na mnoha místech ustaly, některé toky teprve kulminují nebo ustupují jen zvolna. Charita Česká republika již uvolnila finanční prostředky ze svého krizového fondu na okamžitou pomoc. Aktivované krizové týmy jsou připraveny vyrazit hned, jak voda začne opadat, do nejpostiženějších oblastí a ve spojení s místními Charitami začít pomáhat. Zejména Jesenicko a jiná zasažená místa Moravskoslezského kraje budou potřebovat doslova každou ruku.

Přispějte, prosíme, na sbírku Charita pro oběti povodní, Váš dar pomůže potřebným lidem překonat následky ničivé povodně a obnovit jejich domovy. Děkujeme.

Na číslo účtu 44665522/0800 VS 906 nebo online.

Zdroj: Charita ČR

Život z víry Charita Biskupové