Příběh Eduarda Gómeze, generálního ředitele akademické filmové produkční společnosti Neddux a odborníka na poradenství pro nadnárodní společnosti, nabral v posledních letech nečekaný směr poté, co Gómez překonal rakovinu, vrátil se ke své katolické víře a dal před svou kariérou přednost tomu, co je pro něj skutečně důležité, své rodině.
Přestože není aktivním uživatelem sociálních médií, v nedávném rozhovoru pro ACI Prensa Gómez uvedl, že po diagnóze rakoviny lymfatických uzlin cítil nutkání podělit se o svůj příběh se světem na sociální síti LinkedIn. Nemoc ho přiměla přehodnotit svůj postoj k životu, který se do té doby soustředil pouze na profesní úspěchy.
„Nikdy jsem neuvažoval o tom, že bych sítě využíval k evangelizaci,“ vysvětlil Gomez, který byl na síti LinkedIn aktivní pouze v pracovních záležitostech. Jednoho dne se však při účasti na mši svaté cítil povolán podělit se o svůj zážitek: „Cítil jsem, že mě Pán žádá, abych se o svou cestu podělil.“
Po letech práce v poradenství v nadnárodních společnostech, jako jsou Arthur Andersen, Management Solutions, Ernst & Young, PwC nebo KPMG - kde se stal partnerem - se rozhodl založit vlastní společnost, aby měl více času na svou ženu a rodinu. „Opustil jsem rodinný život, manželský život a obětoval jsem čas strávený s dětmi. Přišla chvíle, kdy jsem si uvědomil, jakou hloupost dělám, a tak jsem se rozhodl to změnit, abych se mohl více věnovat rodině,“ řekl.
Tak se stalo, že se v roce 2020 rozhodl založit Neddux, akademickou filmovou produkční společnost, která se zaměřuje na pomoc firmám při inovaci online školení, personalizaci sdělení a hodnot. Kromě toho se o dva roky později Gómez a jeho žena stali součástí projektu Manželská láska, apoštolátu, který se zrodil ve Španělsku a který nabízí manželským párům rekolekce a trvalou formaci založenou na teologii těla svatého Jana Pavla II.
V září 2022 se však Gómezův život obrátil naruby. Ve svých 48 letech se dozvěděl, že trpí agresivní rakovinou lymfatického systému, která se rozšířila do různých částí jeho těla. Pro muže, který léta pracoval na odpovědných pozicích a který nedávno založil vlastní společnost, byla tato diagnóza zdrcující. „Představte si tu situaci: pět dětí, právě zahájený podnikatelský projekt, nekonečné sny a celý život před sebou, který si budu užívat se svou ženou, rodinou a přáteli,“ svěřil se na síti LinkedIn. V době hospitalizace prožíval směs strachu a vděčnosti: „Byla to těžká zkušenost, protože člověk propadá panice, když přechází z nejistoty do potvrzení závažnosti nemoci, a zároveň velmi krásná, protože cítí náklonnost tolika lidí, kteří ho provázejí modlitbou,“ uvedl.
Tato těžká etapa ho naučila vidět věci z jiné perspektivy. Zpočátku mu v hlavě hlodala otázka „proč se to děje zrovna mně?“, ale časem pochopil, že skutečná otázka zní „co mě má tato situace naučit?“.
„Proč je pro nás tak těžké přijmout špatné věci, které nás v životě potkávají? Proč nás děsí? Proč hledáme jistotu a kontrolu nad vším, co se nám děje? Proč si komplikujeme život, ať už v práci, rodině nebo vztazích? Bez ohledu na to, jakou máme práci, bez ohledu na to, kolik máme našetřeno, bez ohledu na to, jaký vlastníme dům, bez ohledu na to, jaké máme auto. Jednoho dne budeme muset odejít, někteří dříve a někteří později, a všechno to po nás zůstane a nebude nám to k ničemu,“ zamyslel se v dalším příspěvku na LinkedIn. V posledních dvou letech se naštěstí Gómezova rakovina dostala do remise.
„Myslím, že my katolíci musíme být chytří a mluvit o Bohu beze studu, bez komplexů. Musíme však velmi dobře měřit a kalibrovat, kdy a jak o Bohu mluvit. Když se podíváte na mé příspěvky, vkládám do nich Boží slovo, mluvím o Bohu, mluvím o víře, o Ježíšově Srdci, mluvím o řadě věcí, ale v kontextu nemoci, v kontextu reality, v kontextu, se kterým se lidé mohou ztotožnit. Mluvím o svém životě a o důležitosti Boha v něm,“ vysvětlil.
Zdroj: ACI Prensa, redakčně upraveno