Vatikán zveřejnil program 26 hlavních akcí Jubilejního roku 2025

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace19. 9. 2024, 10.08

Jubilejní rok 2025 přinese období plné oslav a duchovní obnovy, zaměřené na jednotu a reflexi. Oficiální program zahrnuje dvacet šest hlavních akcí, které osloví různá společenství a profese. Každá událost nabízí poutníkům možnost prohloubit svou víru a zúčastnit se oslav po celém světě. Na stránkách Jubilea jsou dostupné podrobné informace a možnost online registrace.

image:Image 63/source/orig/62132_cq5dam-thumbnail-cropped-1500-844.jpg
Jubilee 2025 logo

Na webových stránkách Jubilea jsou k dispozici podrobné informace k programu.

Jubileum světa komunikace (24.-26. ledna 2025) otevře rok setkáním odborníků z médií, kteří budou diskutovat o roli komunikace při šíření evangelia. Následovat bude Jubileum ozbrojených sil a policie (8.-9. února 2025), kde se vojenský personál a veteráni sejdou k oslavě své služby a oddanosti míru.

V únoru proběhne Jubileum jáhnů (21.-23. února 2025) zaměřené na jejich službu komunitám, zatímco Jubileum dobrovolníků (8.-9. března 2025) ocení ty, kteří pracují pro společnost prostřednictvím neziskových aktivit. Jubileum misionářů milosrdenství (28.-30. března 2025) oslaví kněze se zvláštními pravomocemi poskytovat rozhřešení.

Dalšími významnými akcemi jsou Jubileum nemocných a zdravotníků (5.-6. dubna 2025), které reflektuje úlohu víry v uzdravení, a Jubileum lidí s postižením (28.-29. dubna 2025), zaměřené na inkluzi a podporu. Na programu je také Jubileum pracujících (1.-4. května 2025) a Jubileum podnikatelů (4.-5. května 2025), kde se budou diskutovat otázky práce a etiky v podnikání.

Jubileum rodin, dětí a starších osob (30. května - 1. června 2025) propojí generace a oslaví rodinný život. Jubileum migrantů (4.-5. října 2025) zdůrazní pomoc církve vysídleným lidem, zatímco Jubileum vězňů (14. prosince 2025) nabídne prostor k zamyšlení nad odpuštěním a nadějí.

Závěr roku přinese Jubileum sborů a pěveckých skupin (21.-23. listopadu 2025), které oslaví duchovní hudbu. Celoroční oslavy se snaží oslovit všechny vrstvy společnosti a nabídnout prostor pro duchovní uzdravení, víru a reflexi, čímž Jubileum 2025 slibuje být historickou a transformační událostí.

Zdroj: Zenit

Jubilejní rok 2025