Biřmování na Arcibiskupském gymnáziu v Kroměříži

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace23. 10. 2024, 13.24

V pátek 18. října 2024 přijalo v kostele sv. Mořice v Kroměříži třicet devět studentů svátost biřmování. Slavnostní liturgii předsedal biskup Antonín Basler. Spolu s ním bylo kolem oltáře přes dvacet kněží z různých koutů naší republiky, kteří byli pozváni samotnými biřmovanci. Mši svatou hudebně doprovázela schola složená ze studentů Arcibiskupského gymnázia (AG).

image:Image 64/source/orig/63715_44908_0_241018-birmovani-ag-0.jpg
Foto: Iva Bekárková ml.)

Mladí lidé se na AG připravovali na přijetí křesťanské dospělosti po celý rok. Skupinu tvořili především studenti z AG, byli zde však také studenti Střední odborné školy svatého Jana Boska, Střední pedagogické školy a Tauferovy střední odborné školy veterinární. Pravidelné katecheze od školního kaplana P. Petra Káni střídalo setkávání po menších skupinkách. Součástí přípravy byly také duchovní obnovy, předvánoční návštěva pacientů v nemocnici u sester vincentek nebo účast na Mezinárodním festivalu mládeže v Medžugorji.

Týden před biřmováním měli studenti napilno – o víkendu trávili čas na duchovní obnově v Rajnochovicích, v úterý se představovali na ročníkové mši svaté a ve čtvrtek večer se společně modlili za sebe navzájem na adoraci, která poté trvala až do pátečního rána. Biřmovanci se po hodině střídali u Eucharistie v průběhu celé noci. Ráno všichni společně posnídali, a pak se ještě setkali s o. biskupem Antonínem, který vyprávěl o své osobní cestě a zakončil setkání krátkou katechezí.

Při samotném obřadu Mons. Basler promlouval o víře, která je cestou k poznání pravdy a která je založena na vztahu. Po obnově křestních slibů pak biřmovanci z rukou biskupa přijali pečeť daru Ducha Svatého.

Život z víry Mladí v církvi

image:Image Katolický pohled na náboženskou pluralitu
Katolický pohled na náboženskou pluralitu Denisa Červenková
image:Image Kadas mana