Arcidiecézní charita Praha završila materiální sbírku na pomoc obětem povodní

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Pražská arcidiecéze
Datum publikace27. 9. 2024, 11.32

Dnes, 27. září, na Den Charity, kdy si připomínáme svátek sv. Vincence z Pauly, patrona charitního díla, završuje Arcidiecézní charita Praha materiální sbírku, kterou vyhlásila na pomoc obětem ničivých povodní. V ranních hodinách byl naložen kamion plný trvanlivých potravin, hygienických a úklidových potřeb, které byly postupně sesbírány ze čtyř hlavních sběrných míst v Praze.

image:Image 63/source/orig/62440_arcidiecezni-charita-praha-zavrsila-materialni-sbirku-na-pomoc-obetem-povodni-2-002.jpg

Kamion veze 5 tun materiální pomoci do centrálního skladu Arcidiecézní charity Olomouc, odkud bude distribuována krizovým týmům, které už několik dní na místě aktivně pomáhají s odstraňováním následků povodní.

Do sbírky se zapojila nejen široká veřejnost, ale také instituce, které přispěly k organizaci a logistice. Městská část Praha 16-Radotín například zřídila mezisklad v Kulturním centru Koruna, odkud jejich technické služby zajistily převoz darů na sběrné místo Charity v Praze. Charita Neratovice zase umožnila místním občanům přispět přímo v jejich obci a následně zajistila dopravu darů do Prahy. Aktivně se zapojily také školy a školky z Prahy 6, které svou solidaritu projevily sbírkou potřebných věcí.

Pavel Šimek, koordinátor mimořádných událostí z Arcidiecézní charity Praha, k tomu dodává: „Děkujeme všem, kteří se do sbírky zapojili. Vaše solidarita umožňuje efektivní pomoc v místech, která to nyní nejvíce potřebují. Díky darům zajistíme potřebné materiální vybavení a umožníme rychlou distribuci do postižených oblastí.“

V tuto chvíli je sbírka materiální pomoci pozastavena, protože zásoby jsou v postižených oblastech aktuálně dostatečné. Do budoucna však budou potřebné zejména finanční prostředky, které umožní pokračovat v pomoci, v zajištění psychosociální podpory a obnově poškozených oblastí. Dárci mohou podpořit veřejnou sbírku Charity Česká republika a zjistit podrobnosti o probíhající pomoci na charita.cz

Charita

image:Image Liturgický textil a způsoby jeho prezentace
Liturgický textil a způsoby jeho prezentace Markéta Grill Janatová, Jitka Jonová