Arcibiskup Graubner ocenil dvě osobnosti českého školství

Zdroj:Arcibiskupství pražskéArcibiskupství pražské
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Pražská arcidiecéze
Datum publikace18. 9. 2024, 7.07

Při mši svaté pro církevní školy 16. září 2024 v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha ocenil pražský arcibiskup Mons. Jan Graubner Záslužnou medailí 2. stupně dvě osobnosti českého školství – paní Mgr. Lenku Němcovou a paní PhDr. Martinu Margaritovovou.

image:Image 63/source/orig/62081_luh7095-1.jpg

Mgr. Lenka Němcová

Od roku 2001 působí na Magistrátu hlavního města Prahy na Odboru školství, mládeže a sportu, kdy prošla od pozice referenta přes vedoucí oddělení, až po ředitelku odboru. Jako ředitelka odboru věnuje nemalou pozornost rozvoji a propagaci pražského školství, a to nejen veřejného, ale i církevního. Ze své pozice vydává rozhodnutí a vyjádření k žádostem církevních škol. Za poslední roky se i díky ní podařilo nastavit fungující spolupráci v oblasti grantové politiky, kapacity škol a zakládání nových církevních škol.

PhDr. Martina Margaritovová

Vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v oboru péče o nemocné a pedagogiku, kterou završila rigorózní zkouškou. V roce 1997 nastoupila na Církevní střední zdravotnickou školu Jana Pavla II., kde působila jako odborná učitelka a zástupkyně ředitelky školy. Celkem na škole vyučovala úctyhodných 27 let. Aktivně se podílela na všech změnách, které zdravotnické školství provázely v rámci úprav v jednotlivých oborech a kterých nebylo málo. Vždy plně akceptovala a podporovala poslání Církevní střední zdravotnické škola Jana Pavla II. Byla pilířem školy, pracovitá, svědomitá a vynikající kolegyně, která vždy podporovala své spolupracovníky i studenty.

Předseda ČBK Církevní školství

image:Image Nástěnný kalendář Broučci 2025
Nástěnný kalendář Broučci 2025 Jiří Trnka
image:Image Lék pro duši