Klavírní recitál italského pianisty Paola Vergariho ve prospěch školáků a studentů v misii Fonjumetaw v Kamerunu se uskuteční 20.6.2009 ve 20.00 hodin v sále Martinů Lichtenštejnského paláce (sídle HAMU) v Praze.
Na koncertě, který pod záštitou kardinála Miloslava Vlka pořádá Hnutí fokoláre, zazní sbírka sólových klavírních skladeb od Franze Liszta nazvaná 'Harmonie Poétiques et Religieuses'.
Kmen Bangwa žijící uprostřed kamerunského pralesa se na počátku šedesátých let ocitl, díky víc než 90% dětské úmrtnosti, na pokraji záhuby. Král kmene tehdy požádal o pomoc místního biskupa a ten se obrátil na představitele Hnutí fokoláre. Lidé z Hnutí vybudovali nemocnici, vodní elektrárnu, školy a potřebnou infrastrukturu. Horko, téměř stoprocentní vlhkost, malárie, spavá nemoc a značně odlišný způsob uvažování domorodců, to vše denně provázelo první průkopníky při budování misií ve Fontem a Fonjumetaw. Výsledkem jejich práce však nakonec bylo snížení dětské úmrtnosti na 2%. Kmen Bangwa byl zachráněn a nastal čas rozvoje. Zlepšila se jak sociální situace, tak mezilidské vztahy. Zvýšila se vzdělanost (současný král je absolventem prestižní francouzské univerzity) a na minimum klesla kriminalita.
Po více jak čtyřiceti letech přijel do této oblasti český lékař a kněz František Slavíček, který před tím, než roku 2004 odjel do Afriky, působil v pražské arcidiecézi. Život v tomto pro nás tak exotickém koutu světa hodnotí MUDr. Slavíček slovy: 'Sociálně a kulturně zde mnohdy žijeme v prostředí doby knížete svatého Václava a přitom nám tu začíná fungovat mobilní síť.' O zkušenostech tohoto kněze a lékaře, o jeho vztahu k černému kontinentu, o životě uprostřed Afriky, a také o Vánocích uprostřed tropů vypráví dokumentární film ADV Studia 'Nohama na rovníku, hlavou v nebi'. Dokument je možné vidět v archivu ČT.