Americký biskup Robert Barron navštíví v říjnu Českou republiku

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí,Domácí,Pražská arcidiecéze
Datum publikace26. 6. 2024, 13.31

Ve dnech 28. - 30. října 2024 navštíví Českou republiku jedna z nejvýznamnějších a nejsledovanějších osobností katolického světa, Robert Barron, biskup diecéze Winona-Rochester v USA.

image:Image 59/source/orig/58675_rb-fb-cover-1920x1005.png

Biskup Robert Barron přijal pozvání České biskupské konference a přiletí do Prahy ve dnech 28. – 30. října tohoto roku. Jeho přáním bylo mimo jiné oslovit studenty a akademickou obec v České republice. „Zveme tedy všechny studenty na přednášku 29. října 2024 od 17.30 hodin ve Vlasteneckém sále Karolina v Praze,“ říká biskup Stanislav Přibyl, generální sekretář ČBK a dodává: „Jsem velmi rád, že se tuto návštěvu podařilo domluvit, protože se jedná o velmi známou světovou osobnost, která má co nabídnout i naší sekularizované společnosti.“

Robert Emmet Barron je americký katolický biskup sídlící v diecézi Winona-Rochester. Publikoval řadu knih, esejů a článků o teologii a spiritualitě. Objevil se ve vysílání stanic CNN, EWTN nebo NBC, kde působil jako náboženský zpravodaj. Založil evangelizační organizaci Word on Fire, jejíž digitální obsah na YouTube a dalších platformách ročně sledují miliony lidí. Jedná se o přední postavu katolického intelektuálního světa, která o náboženství přednáší v univerzitním i korporátním prostředí. Vystoupil tak na Harvardu nebo v centrálách firem Google, Facebook a Amazon.

Pozvánka ke stažení v příloze.

Život z víry Osobnosti Církev a společnost Biskupové