Papež František vyrazí na nejdelší cestu svého pontifikátu do Asie

Zdroj:Česká tisková kancelářČeská tisková kancelář
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace12. 4. 2024, 16.34

Papež František v září vyrazí na nejdelší cestu svého pontifikátu do Asie, kde navštíví Indonésii, Papuu Novou Guineu, Východní Timor a Singapur. Oznámil to dnes vatikánský mluvčí Matteo Bruni. Sedmaosmdesátiletý papež letos výrazně zpomalil tempo návštěv v zahraničí a zatím mimo hranice Vatikánu a Itálie nevycestoval.

image:Image 26/source/orig/25109_22032_0_papez-frantisek-1.jpg

Cesta se podle Bruniho uskuteční od 2. do 13. září. Jediná země, kde převažují katolíci, je malý Východní Timor. Na ostrovním státě Papua Nová Guinea převažují protestanti a v Indonésii muslimové. V kosmopolitním Singapuru se nejvíce lidí hlásí k buddhismu, podstatná část obyvatel však v žádné božstvo nevěří.

Na programu není Vietnam, o kterém se spekulovalo, že ho papež rovněž navštíví, napsala agentura Reuters. Tento týden asijskou zemi, kde vládne komunistická strana, navštívil arcibiskup Paul Gallagher, který má ve Vatikánu na starost vztahy se zahraničím.

Ve srovnání s loňským rokem papež cestování výrazně omezil. Dnes oznámená cesta je prvním potvrzeným výjezdem mimo Itálii a Vatikán hlavy katolické církve v letošním roce. V loňském roce papež uskutečnil v lednu cestu do několika afrických států, v dubnu do Maďarska, v srpnu do Portugalska a v září do Mongolska a Marseille.

Letos jsou zatím potvrzené tři cesty po Itálii do Benátek, Verony a Terstu. Spekuluju se, že by papež mohl navštívit také Belgii či Kosovo. Tyto dva výjezdy však Vatikán nepotvrdil a nejsou známá ani data, kdy by se měly uskutečnit. Otazník stále visí také nad cestou do jeho rodné Argentiny, kam papeže pozval prezident Javier Milei.

Papežské cesty

image:Image Dobrý život