Papež František přijal preláta Opus Dei, Fernanda Ocárize

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace25. 6. 2024, 8.07

Tisková kancelář Svatého stolce dnes informovala, že papež František přijal preláta Opus Dei, Mons. Fernanda Ocárize, kterého doprovázel vikář prelatury Mons. Mariano Fazio. Hovořili o chystaných změnách ve stanovách Opus Dei.

image:Image 59/source/orig/58441_ocariz-papa-vm-240624.jpg
Vatican Media

Opus Dei uvedlo na svých webových stránkách, že prelát během audience informoval papeže o úpravách stanov Opus Dei, na nichž pracuje spolu s Dikasteriem pro klérus. Papež je povzbudil k pokračování práce "v duchu dialogu a vzájemné spolupráce“.

Prelatura také uvádí, že Mons. Ocáriz Svatému otci vysvětlil „některé aspekty příprav 100. výročí založení Opus Dei, které se bude slavit v roce 2028. Konkrétně se zmínil o „regionálních shromážděních“, která se budou konat v průběhu tohoto roku a kterých se účastní „všichni lidé z Díla spolu s mnoha přáteli a spolupracovníky“.

Dále prelát informoval papeže Františka o podrobnostech své nadcházející cesty do Jižní Ameriky. Papež jej povzbudil, aby byl nablízku lidem, zejména v zemích, kde je více utrpení nebo kde je evangelizační práce obtížnější, a připomněl obětavou práci, kterou lidé z Opus Dei v těchto zemích vykonávají.

Opus Dei, plným názvem Praelatura Sanctae Crucis et Operis Dei (česky Boží dílo či zkráceně Dílo, plným názvem Prelatura Svatého kříže a Opus Dei) je osobní prelaturou katolické církve. Jejím posláním je šířit ve světě povolání ke svatosti prostřednictvím posvěcování práce a rodinných a sociálních závazků prostřednictvím kněží, kteří jsou v ní inkardinováni, a za organické spolupráce laiků, kteří se věnují apoštolským činnostem.

Zdroj: Aciprensa

Papež František Život z víry

image:Image Amoris laetitia
Amoris laetitia Jindřich Šrajer