Modlitba ke svatým Ludvíkovi a Celii Martinovým pomohla manželům v nejtěžších chvílích

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí
Datum publikace10. 7. 2024, 10.22

Susanna Spencerová, teoložka, katolická spisovatelka, manželka a matka čtyř dětí, vypráví příběh o tom, jak jim s manželem v nejtěžších chvílích pomohla modlitba ke svatým manželům Ludvíku a Celii Martinovým.

image:Image 60/source/orig/59149_padresteresalisieux-marthacalderonaciprensa120719.jpg
Daniel Ibáñez, CNA

Ludvík a Celia, rodiče svaté Terezie z Lisieux, byli v roce 2008 blahořečeni tehdejším papežem Benediktem XVI. a v roce 2015 kanonizováni papežem Františkem. Susanne Spencrová vypráví svůj příběh o tom, jak jejímu manželství pomohla modlitba k těmto světcům.

"Během semestru, který jsme strávili v zahraničí, kde jsme navštěvovali kurzy v Rakousku a cestovali po Evropě, se můj manžel modlil ke svaté Terezii z Lisieux, aby mu 'nabídla červené růže', pokud mu bude souzeno vzít si mě," vzpomíná Spencerová.

Jednoho odpoledne mu v Benátkách před bazilikou svatého Marka nabídl prodavač květin červené růže. "Mark si je nekoupil, ale já přesto přičítám tomu malému kvítku zásluhu, že pocítil to, co jsem celou dobu cítila já: že jsme předurčeni, k tomu abychom se vzali."

Měsíc po svatbě pozval kněz Spencerovou a jejího manžela, aby se zúčastnili novény mší v karmelitánském klášteře , která vyvrcholila 16. července na svátek Panny Marie Karmelské. "Série homilií se týkala krásného manželství rodičů svaté Terezie, kteří měli být toho roku blahořečeni. Slyšeli jsme o jejich velké lásce k Bohu, o tom, jak oba poprvé poznali řeholní život, a o osudovém setkání na mostě, které vedlo k jejich sňatku a společnému svatému rodinnému životu. Zaujalo nás to a věděli jsme, že nám církev blahořečením páru dává velký dar," říká Spencrová.

Ludvík a Celia měli devět dětí, z nichž čtyři zemřely v kojeneckém nebo dětském věku. Pět přeživších dcer vstoupilo do klášterů, včetně svaté Terezie z Lisieux. "S manželem jsme se po celou dobu našeho manželství věnovali svatému Ludvíku a svaté Celii a hledali jsme ve způsobu jejich rodinného života vzor, který bychom mohli napodobovat," poznamenala.

V roce 2014, na výročí jejich svatby, reflektovali manželé Spencerovi předešlé roky a shodli se na tom, že pro ně byly tím nejtěžším obdobím. Zasáhly je zdravotní, rodinné a domácí problémy, které přinášely velké množství stresu. Spencerovi se začali modlit ke svatému Ludvíkovi a svaté Celii Martinovým za své a další jim blízká manželství.

"Rychlé vyhledávání na internetu mě přivedlo ke krásné novéně ke svatým Ludvíkovi a Celii a vyzvala jsem rodinu, přátele a čtenáře svého blogu, aby se ke mně v modlitbě připojili. Byla to milostmi naplněná novéna, kterou jsme se s manželem modlili za další páry, za naše rodiny i za nás samotné. Jasně si vzpomínám na pocit Božího pokoje a milosti v našem manželství během toho času," řekla Spencerová.

Úcta k těmto svatým je pro Susannu stálým zdrojem síly a útěchy. "Četla jsem krásnou knihu jejích dopisů a četba slov svaté Celie adresovaných její švagrové, dceři a manželovi mi přinesla velkou útěchu v době, kdy jsem se cítila znavená ve své roli manželky. Naučila mě důvěřovat Bohu a tomu, že ani ten nejsvětější rodinný život neprobíhá hladce. Pomohlo mi vidět, jak se vždy soustředila na Boha, i když ji tížily materiální starosti, zdravotní potíže nebo ztráta dětí. Modlím se za manželství a rodiny, za páry, které se potýkají s neplodností, a za mladé lidi, kteří si vybírají své povolání," svěřila se Susanna.

Zdroj: Aciprensa, španělská sekce

Život z víry Svědectví

image:Image Proti válce
Proti válce papež František, Andrea Tornielli