Jedenáctý ročník Memoriálu otce Jožky je za dveřmi

Zdroj:Diecéze ostravsko - opavskáDiecéze ostravsko - opavská
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Ostravsko-opavská diecéze
Datum publikace1. 5. 2024, 9.27

Ve středu 8. května se bude ve Stěbořicích konat již pojedenácté Memoriál otce Jožky aneb běh okolím obce k uctění památky o. Josefa Motyky. Samotný závod začne v 15.00, na něj naváže v 17.30 koncert, duchovním vrcholem dne bude mše svatá, kterou bude v 9.30 sloužit ostravsko-opavský biskup Martin David.

image:Image 56/source/orig/55535_36877_0_memoril.jpg

Memoriál otce Jožky vchází do druhé desítky. Tato vzpomínková akce na bývalého duchovního správce farnosti o. Josefa Motyku, jenž v r. 2013 tragicky zahynul při rybaření a jenž by se právě ve středu 8. května dožil 48 let, se uskuteční již pojedenácté.

Tradičně bude zahájen mší svatou za zahynuvšího o. Motyku, kterou bude ostravsko-opavský biskup Martin David sloužit již v 9.30, nikoli v 10.00 jako v minulých letech.

Od 12.00 do 14.30 budou mít zájemci o účast v běžeckém závodu příležitost k prezentaci na prostranství před stěbořickým kostelem a poté se připravit na startovní výstřel, který zazní úderem 15. hodiny.

Poběží se na třech nestejně dlouhých tratích. Zatímco ta dvoukilometrová bude nezávodní, časy dalších dvou už budou zaneseny do výsledkové listiny.

Jednak ty z trati dlouhé 4 km v kategoriích muži, ženy, muži a ženy nad 50 let, žáci a žákyně 2009 a mladší, jednak ty z trati dlouhé 10 km pro muže, ženy a muže a ženy nad 50 let.

Startovné činí pro dospělé 150 Kč, pro žáky a žákyně 70 Kč, pokud se přihlásí online do 3. května, na místě samotném pak zaplatí dospělí 250 Kč a žáci s žákyněmi 100 Kč.

Stávající duchovní správce P. Klement Rečlo zve do Stěbořic každého, aby dorazil a zúčastnil jak mše svaté, tak závodu či koncertu Barbary Kanyzové, který bude zahájen v 17.30, potažmo večerního (následného) koncertu mladičké skupiny Terapje.

Zvláštní pozvání adresuje rodinám s dětmi, už jen proto, že se diecéze v těchto dnech modlí novénu za rodiny, nicméně i proto, že pro nejmenší budou nově připraveny tvořivé dílničky.

Plakátek zde. Odtud je též ilustrační foto.

Život z víry

image:Image Jedno tělo
Jedno tělo Pavel Blažek
image:Image Bůh a armáda
Bůh a armáda Jiří Ignác Laňka, Martin Vaňourek
image:Image Speciální liturgika
Speciální liturgika Pavel Kopeček
image:Image Živá řeka evangelia 3.
Živá řeka evangelia 3. Pavel Ambros