Festivalové novinky UNITED 2024

Zdroj:Arcibiskupství olomouckéArcibiskupství olomoucké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Olomoucká arcidiecéze
Datum publikace1. 7. 2024, 11.38

Jedna z častých otázek směrovaná na organizátory festivalu UNITED, který se uskuteční od 22. - 24. srpna ve Vsetíně, zní: „Jaké jsou vaše letošní novinky?“. Na tuto otázku se dá odpovědět z pohledu vystupujících, nových bodů programu, přepracovaných scén a dalšími zlepšeními pro návštěvníky. Třeba vlastní mobilní aplikací.

image:Image 59/source/orig/58816_39699_0_240701-united-2024-1.jpg

Mezi zahraničními hudebními hosty, kteří se poprvé představí na pódiích festivalu, je letos více zastoupena dámská část. Z Velké Británie přijala pozvání worshipová zpěvačka a skladatelka Elle Limebear. Její krajanka a písničkářka Jessie Dipper se žánrově pohybuje v mezích rocku – folku – grunge. Asi nejdelší cestu bude vážit zpěvačka a finalistka talentové soutěže The Voice, Kate Kalvach, která pojede z amerického města Oklahoma City.

Novým bodem v programu bude „teologický“ Oktagon. Boje, které zde budou probíhat, se odehrají slovně. Setkají se dva hosté s odlišnými názory budou diskutovat na témata „Jaká má být role žen v církvi?“ a „Má církev lidem mluvit do osobního života?“. Pořadatelé k jeho popisu uvádějí: „Církev někdy může vytvářet skleník jasných názorů a jednoduchých odpovědí. Život ale není černobílý. Naše pohledy a názory se tříbí, až když jsou vystaveny kvalitním protiargumentům.“ Oktagon proběhne dvakrát. Debaty moderuje Lucie Endlicherová, šéfredaktorka Rádia 7.

Mezi zlepšení pro návštěvníky bude patřit navýšení kapacity místností pro semináře. Nově budou přidány prostory některých místních kostelů a Městského úřadu. Navýšena bude také kapacita odpočinkové Chillout zóny.

S orientací, kde a kdy probíhá festivalový program, návštěvníkům pomůže nová mobilní aplikace. Aplikace byla letos poprvé představena na jednodenní akci UNITED city a plně nahrazuje tištěné festivalové bulletiny. Uživatelům umožňuje sestavit si v kalendáři vlastní festivalový program s notifikacemi a interaktivní mapou míst, kde se budou vybrané události odehrávat. K dispozici jsou také informace o všech vystupujících. Aplikace UNITED festival je dostupná pro platformy AndroidiOS.

Festival UNITED se uskuteční od čtvrtka 22. 8. do soboty 24. 8. 2024 ve Vsetíně. Aktuality a další informace ohledně příprav jsou zveřejňovány na internetových stránkách www.festivalunited.cz a na profilu sociální sítě Facebook. Na internetových stránkách je umístěn archiv nahrávek seminářů z předchozích ročníků, odkazy na podcastové platformy a probíhá zde předprodej vstupenek.

Mladí v církvi Kultura

image:Image Co skrývá Jeruzalém
Co skrývá Jeruzalém Andrew Lawler
image:Image Křížové výpravy