Dny dobrovolnictví v Královéhradeckém kraji

Zdroj:Biskupství královéhradeckéBiskupství královéhradecké
Rubrika: Hlavní zprávy,Domácí,Královéhradecká diecéze
Datum publikace12. 4. 2024, 14.40

Kreativní workshopy, burzu neziskovek, charitativní běh a také rozmanité aktivity pro rodiče a děti, to vše nabídnou letošní Dny dobrovolnictví od 25. do 28. dubna 2024 v Královéhradeckém kraji.

image:Image 55/source/orig/54644_35978_0_image.jpg

V Hradci Králové je odstartuje akce DOBROTYL ve čtvrtek 25. dubna od 9:00 do 17:30 hodin na Tylově nábřeží. Již od rána ožije nábřeží burzou neziskovek, které si pro návštěvníky připravily i zábavné workshopy. Odpoledne se mohou děti i dospělí zapojit do charitativního běhu, zahrát si různé hry, odekorovat si plátěnou tašku nebo vyrobit smysluplné přání. Akci pořádá Dobrovolnické centrum Diecézní charity Hradec KrálovéGymnázium J. K. Tyla.

„Všechny na akci srdečně zveme. Je to jedinečná příležitost seznámit se s organizacemi, které nabízí dobrovolnictví. Každý, kdo přijde, si může vyzkoušet, co práce dobrovolníka obnáší a jak je možné pomáhat. A budeme moc rádi, když se zúčastníte také charitativního běhu“, říká Bc. Veronika Stránská, koordinátorka Regionálního dobrovolnického centra v Královéhradeckém kraji při Diecézní charitě HK.

Na burze neziskovek se budou 25. dubna na Tylově nábřeží v Hradci Králové prezentovat organizace a instituce Aufori, Centrum Orion, Daneta, Diecézní charita HK, Eurocentrum HK, Gymnázium J. K. Tyla, Host, Královéhradecký kraj, Nomia, Oblastní charita HK, Regionální dobrovolnické centrum, Salinger, Senecura a Skupina Jaro.

Charitativní běh (S)TYLEM nabídne různé trasy pro malé i velké. Dopolední běh 2,5 a 5 km je vyhrazen pro školy. Odpolední běh pro širokou veřejnost startuje ve čtvrtek 25. dubna v 16:30 hod. (registrace v 15:30 hod., trasy 5 a 10 km). Záštitu nad akcí převzal poslanec PČR Mgr. Matěj Ondřej Havel, Ph.D. a programem provází Ladislav Vaško. Z výtěžku budou podpořeny dobročinné aktivity DOBROTYL při Gymnáziu J. K. Tyla a Nadační fond Sport HK Cup. V doprovodném programu jsou připraveny aktivity pro rodiče a děti, ukázky organizací a spolků zajišťujících dobrovolnictví v kraji i občerstvení. Více také na https://www.facebook.com/GJKTHK/.

Podrobný přehled všech akcí v rámci Dnů dobrovolnictví v Královéhradeckém kraji je uveřejněn na webových stránkách: www.dnydobrovolnictvi.cz.

Dobrovolnické centrum Diecézní charity Hradec Králové funguje již patnáctým rokem. Realizujeme tři akreditované dobrovolnické programy s širokým spektrem dobrovolnických aktivit – práce s dětmi, mládeží, doučování a příprava do škol, pomoc cizincům s českým jazykem, docházení za seniory a pacienty v nemocnici, pomoc v zázemí organizací s administrativou, propagací apod.

„Nabízíme zájemcům o dobrovolnictví příležitost vybrat si takové zapojení, které je bude bavit a bude přínosem i pro klienty služeb. Aktuálně více než 160 dobrovolníků pomáhá v našich programech Gabriel na pomoc seniorům a pacientům, Michael na pomoc dětem a mládeži a Rafael na pomoc cizincům. Nově zprostředkováváme také v mezinárodní program „DofE“ pro mladé a zajišťujeme Regionální dobrovolnické centrum v Královéhradeckém kraji,“ přibližuje činnost centra jeho vedoucí Bc. Anna Brázdová.

Více informací naleznete na webu www.hk.caritas.cz, FacebookuInstagramu.

Život z víry Charita

image:Image Církev na kolenou