Bývalý kytarista punkové kapely a policista byli vysvěceni na kněze

Zdroj:cirkev.czcirkev.cz
Rubrika: Hlavní zprávy,Vatikán a zahraničí
Datum publikace13. 6. 2024, 10.34

V italském Pratu byli minulou sobotu vysvěceni bývalý kytarista punkové skupiny a policista. P. Giulio Vanucci, který má dlouhé vlasy a vousy a který byl dříve členem místní punkové kapely Quanti, byl vysvěcen spolu s P. Michelem Di Stefanem, bývalým policistou.

image:Image 59/source/orig/58062_38874_0_ordinations.jpg
Foto: Diocese of Prato, Italy

"Pán si nevybírá supermany, ale prosté a velkorysé lidi," uvedl pratský biskup Nerbini v homilii při mši svaté, která se konala při svěcení. Osmatřicetiletý Vanucci se narodil ve městě Pistoia. O své minulosti v punkové kapele řekl italským novinám Avvenire, že to bylo období, ve kterém si užil spoustu zábavy a kterého nelituje.

Posledních osm let pracoval Vanucci jako zedník v katolickém ubytovacím středisku. "Být knězem pro mě znamená dát se ještě více do služby, a to starat se o všechno a o všechny.“

Druhý kněz, devětatřicetiletý P. Michele Di Stefano, je bývalým policistou ve městě Bardonecchia. Svou kněžskou formaci absolvoval ve Florencii. "Dnešní den je pro mě začátkem nové cesty," uvedl Di Stefano. "Mým záměrem je být nablízku lidem, kteří trpí a cítí se osamělí," dodal bývalý policista, kterého doprovázelo několik jeho tehdejších kolegů.

Zdroj: CNA

Život z víry